Blog
Örökölhető a kopaszság?
Ha észrevesszük, hogy elkezdett hullani a hajunk, még nem biztos, hogy nagy a baj. Napi 100 hajszál elvesztésénél még nem kell aggódni, hiszen a fejen található 100000 hajtüszőnek 90%-a magától újranő. Ez egy folyamatos ciklus, mindig új haj nő a kihullt helyére.
Hajhullás vérszegénység miatt?
Kevesen gondolnak rá, mert a vérszegénység tulajdonképpen lassan és alattomosan alakul ki a szervezetben. Mellékhatásai szerteágazóak, nincsen egyértelmű jele és csak általánosságban mondható el, hogy vashiány okozza.
Mi a különbség a hajvesztés és a hajhullás között?
Látszólag semmi, valójában viszont teljesen más a kettő. Hajhullás esetén a hajszálak a hajhagymákkal együtt, tövestül hullanak ki, míg hajvesztéskor a hajszálak csak eltörnek, és ezért látszódhat hajhullásként. A legnagyobb különbség köztük a kialakulás körülményeiben rejlik.
Összekapcsolható a pajzsmirigy és a hajhullás?
A válasz igen. Ugyanis a pajzsmirigy rendellenes működései okozhatnak átmeneti hajhullást.
Mitől alakulhat ki még női kopaszodás?
Egy korábbi blogbejegyzésben már boncolgattuk a témát, milyen okai lehetnek a női kopaszodásnak. Azokon túl, a nőknél egy igen gyakori hormonális zavar is kiválthat hajhullást.
A haj a mindennapi munkák során is veszélyben lehet
Nagyon sok szakmában előírás, mit kell viselnie a dolgozónak munkájuk során. A kötelező fejfedők, a környezet tisztátlansága, mind hatással lehet hajuk egészségére.
Hajhullás oka lehet a cukorbetegség is
Hajunk minden nap hullik a természetes cserélődésből kifolyólag, csak az nem mindegy, mekkora ez a mennyiség. A napi 70-100 hajszál elvesztése még normálisnak mondható. 150 hajszál felett viszont valamilyen betegségre, akár öröklött kopaszodásra is gyanakodhatunk. Sajnos a hajhullás, mint tünet, a cukorbetegeknél is előfordulhat.
Milyen gyakran mossak hajat?
Örök kérdés, hogy hányszor érdemes hajat mosni egy héten?
Régen az emberek kéthetente mosták a hajukat, bár akkoriban nem volt ennyi por és szmog a levegőben, így nem volt szükséges a gyakori hajmosás. Most azonban lehetetlen lenne egy hétig meglenni hajunk tisztítása nélkül.
Túl zsíros haj is okozhat kopaszodást
Jellegzetesen kamaszkori probléma, de bizony vannak felnőtt férfiak és nők is, akik még mindig küzdenek a túl zsíros hajjal. Érdemes megfogadni pár jó tanácsot, hogyan kezeljük zsíros hajzatunkat.
Keserű valóság: nem nő vissza, ami már kihullott
Minden bizonnyal nincs olyan ember, aki ne találkozott volna hirdetésekkel, melyek a tökéletes alak, ragyogó fehér fog, dús hajkorona elérését ígérik, ha használjuk terméküket. Igyekeznek minden problémánkra megoldást találni. Vitaminokkal, balzsamokkal, orvosságokkal, melyek több tízezer forintnál kezdődnek, határ pedig a csillagos ég. De mit is ígérnek ezek a csodaszerek?
A ritkább alopéciák
Egy régebbi cikkünkben már tisztáztuk, hogy az alopécia nem kifejezetten egyetlen hajhullással kapcsolatos betegség megnevezése, hanem egy gyűjtőfogalomként használt szakkifejezés. Mostani összefoglalónkban bemutatjuk e kopaszodásos betegségek közül a legritkábbakat.
Mi az az Alopecia?
Az „alopecia” latin eredetű szó, ma az orvosi szótárakban találhatunk rá. Általános értelemben hajhullást, hajritkulást, kopaszodást jelent. Tulajdonképpen gyűjtőfogalom, nem kifejezetten egyetlen betegség neve. Mivel a kopaszodás számos okra vezethető vissza, így sok fajtája is létezik.